Domy solarne

DOMY SOLARNE – HYBRYDOWE GENESIS I GENERACJA

Domy solarne

Zgodnie z unijną dyrektywą oraz rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych jakim powinny odpowiadać budynki i ich usytuowanie od 2021 roku wszystkie nowe budynki będą musiały charakteryzować się niemal zerowym zużyciem energii.

 

http://mib.gov.pl/2-567ab849c4abe.htm

 

Oznacza to, że nowoczesne technologie pozwalające uzyskiwać energię ze słońca, wiatru, powietrza na stałe zagoszczą w projektach budynków jednorodzinnych.

Modelowy dom GENESIS I łączący takie technologie powstanie w 2017 r. we wsi Waliska (dawna Borowina) ok. Nowego Miasta nad Pilicą w pięknej malowniczej puszczy Pilickiej na obszarze Natura 2000 i zostanie udostępniony potencjalnym klientom.

Ta lokalizacja wpisuje się w inne spojrzenie o miejscu zamieszkania, szczególnie w kontekście zatrucia miast smogiem, które w wielu aglomeracjach przekroczyło wielokrotnie dopuszczalne normy.

 

Miejscowość Borowina znajduje się:

100 km od Warszawy

100 km od Łodzi

100 km od Kielc

47 km od Tomaszowa Mazowieckiego

39 km od Opoczna

35 km od Grójca

30 km od Rawy mazowieckiej

 

Może warto zamieszkać w malowniczej czystej puszczy Pilickiej ?

Jeśli rozważasz zakup domu wraz z działką w tej okolicy zadzwoń: 509551547, lub napisz biuro@geneza.biz

2

 

KILKA SŁÓW O DOMU HYBRYDOWYM

Dom hybrydowy Genesis I (pierwszej generacji) z zewnątrz nie różni się niczym od domu zasilanego i ogrzewanego tradycyjnie.

Od typowego domu nie różnią się także wnętrza.

Dom zbudowany jest ze specjalnie wybranych i wyselekcjonowanych materiałów dostępnych na polskim rynku, do których należą między innymi:

-Bloczki Ytong Energo+48 ( U=0,17 W/m2K )

-Okna 7 komorowe, 3 szybowe

-Drzwi i brama garażowa Wiśniowski

W ścianach budynku oraz w suficie ukryte są jednak wszelkie instalacje, a w pomieszczeniu technicznym obok garażu znajduje się centrum zarządzania w tym centrala BMS.
Natomiast w optymalnym dla użytkownika miejscu domu znajduje się ekran dotykowy na którym widoczne są pracujące systemy budynku z możliwością dokonywania zmiany ustawień.

dom hybrydowy

Główne zadania systemów zarządzania budynkiem (ang. BMS – Building Management Systems) to: integracja, monitorowanie, kontrola oraz optymalizacja pracy instalacji i urządzeń technicznych w budynkach.

System BMS realizuje funkcje:

-sterowanie oświetleniem wewnętrznym i zewnętrznym

-sterowanie ogrzewaniem pomieszczeń

-sterowanie wentylacją, klimatyzacją, filtracją

-systemy alarmowy i monitoringu

-systemy sterowania zasilaniem UPS

-integracja innych systemów automatyki w budynku.

 

Jakimi urządzeniami, systemami zarządzamy:

-fotowoltaika

-pompa ciepła typu powietrze-woda

-rekuperacja

-inne systemy budynku wg indywidualnych uzgodnień

Dom modelowy zbudowany jest w technologii „tradycyjnej”, ale w połączeniu z kompleksową analizą  materiałową  opracowywaną przez 17 lat w firmie Genesis. W ramach tego standardu dom ma zapewnić użytkownikom między innymi komfort ekonomiczny, akustyczny, termiczny, dobrą jakość powietrza oraz naturalne oświetlenie.

W tym celu zastosowane zostały indywidualnie dobrane materiały w oparciu o wieloletnie doświadczenia, gdzie w przeciwieństwie do „typowych” rozwiązań budowanych obecnie domów energooszczędnych, pasywnych, kierowaliśmy się przede wszystkim dobrostanem i atmosferą jaka ma panować w naszym domu, a to zapewnia naturalne doświetlenie wnętrz poprzez zastosowanie stosunkowo dużych powierzchni przeszklenia wbrew zasadzie typowego „bunkra pasywnego”, czyli zero okien od północy i minimalizacji ich powierzchni, uważamy bowiem, że najważniejsze we własnym domu to dobre samopoczucie, a więc korzystanie głównie ze światła naturalnego.

Opracowując kompletny system uwzględniono także wymagania wilgotnościowe wnętrza domu oraz optymalne stężenie CO2, które powinno być takie jak na zewnątrz budynku (400 ppm).

Projekt Genesis -Borowina stanowi pierwszy taki projekt w Polsce, ponieważ dajemy klientowi czyste powietrze.

Doświadczenie, mądrość wyboru materiałów i technologii podporządkowano wyłącznie komfortowi osób, które tam zamieszkają, nie chodzi bowiem o to by budując własny dom patrzeć wciąż na liczniki energii, bo od tego mamy własny autorski algorytm ale by właśnie ZAPOMNIEĆ O SPRAWACH TECHNICZNYCH.

Czyli: raz zaprojektowany, raz zbudowany, raz zaprogramowany system – samouczący się umożliwia stałe optymalizowanie pracy urządzeń w zależności od stałych cyklów domowników.

Nowoczesne rozwiązania konstrukcyjne i materiałowe dotyczące monolitu samego budynku, aby mógł urosnąć do miana domu hybrydowego, rozbudowany został o technologie zasilające go z odnawialnych źródeł energii. Jest tu więc pompa ciepła powietrze-woda (bez konieczności wiercenia sond gruntowych, czy kolektora poziomego (zysk 50 tys. ), która zapewnia energię do ogrzewania domu.

Pompa ciepła ogrzewa dom przy pomocy ogrzewania podłogowego, chłodzi oraz dostarcza ciepłą wodę użytkową do 2 łazienek oraz kuchni.  Do zasilenia pompy służy nam wydajny system fotowoltaiczny zainstalowany na dachu domu skonstruowany w oparciu o najnowsze technologie takich firm jak:

-Solar World – producent modułów pv

-SMA – producent inwerterów pv

-Helukabel – przewody solarne pv

Działanie tych podstawowych dla komfortu człowieka systemów uzupełnia rekuperacja, która z mechanicznego obiegu powietrza w budynku odzyskuje ciepło, zapewniając doskonale oczyszczone powietrze.

Systemy zainstalowane w budynku są w większości swojego okresu niezależne energetycznie, bo energia do ich zasilania pochodzi z wymienionych wcześniej modułów fotowoltaicznych, a ogólny bilans energetyczny jest wynikową zużycia energii wyprodukowanej i kupionej od zakładu energetycznego, poprzez zamontowanie licznika dwukierunkowego.

Ponieważ uznaliśmy za najbezpieczniejsze, że budynki generacji Genesis 1,0 będą podłączone do sieci – możliwe jest oddawanie do niej nadwyżki wyprodukowanej energii i uzupełnianie jej w okresach, kiedy system pv ( fotowoltaiczny) nie będzie w stanie dostarczyć 100% energii do zapewnienia komfortu cieplnego i energetycznego jego mieszkańcom ( dotyczy zimy).

Domy będą oferowane w 3 standardach:

– DEWELOPERSKI ( stan surowy zamknięty, ściany działowe, dach pokryty dachówką, okna, tynki zewnętrzne i wewnętrzne,   taras, instalacje wprowadzone do budynku gotowe do przyłączenia, drzwi zew. i wewnętrzne, brama garażowa

– DEWELOPERSKI Plus ( Deweloperski + wszystkie instalacje wewnętrzne )

– KOMFORT ( Deweloperski Plus + system inteligentnego budynku + wykończenie wnętrz  )

 

 

OGÓLNE ZASADY PROGRAMU BUDOWY DOMÓW SOLARNYCH GENESIS

Klient podpisujący umowę z Genezą na wykonawstwo domu Komfort otrzymuje:

kompletny projekt z pozwoleniem na budowę za 1 zł

Projekt zawiera w standardzie wizualizację 3 D

Geneza zapewnia pomoc w sfinansowanie budowy

zasady budowy

 

 

GWARANCJA NA DOMY GENESIS SOLAR HOUSE – 50 LAT

domy genesis

Domy Genesis oprócz wskazanej lokalizacji będą na życzenie klienta budowane w dowolnym miejscu Polski i według indywidualnych oraz gotowych projektów na działkach inwestorów.

 

Zapytaj o wycenę: biuro@geneza.biz

Zadzwoń: Krzysztof Sabara 509551547

 

Firma Geneza wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów w tym nowoczesnym domu instaluje nieodpłatnie kominek powietrzny, stanowiący miły akcent tradycji nadający szczególny klimat przytulnego domu. *

kominek

*akcja obowiązuje dla klientów którzy podpiszą umowę na budowę domu do 31.03.2017r.  w wersji KOMFORT z realizacją do końca 2017 r.

 

 

Bez tytułu

 

dom solarny

 

słońce

SŁOŃCE PRZY PRACY – nasz najlepszy pracownik

UWAGA

PROSZĘ O ZAPOZNANIE SIĘ Z PONIŻSZĄ TREŚCIĄ

 

Niniejsza oferta nie stanowi wiążącej umowy w rozumieniu Kodeksu Cywilnego. Przedstawione ceny są orientacyjne i mogą ulec zmianie. Jednakże proponowane przez nas OGÓLNE warunki będą uwzględnione w ostatecznej umowie dotyczącej współpracy zależnie od ostatecznej konfiguracji domu i systemu a także indywidualnych ustaleń z inwestorem.

Prezentowane zdjęcia i ilustracje umieszczone zostały wyłącznie w celach informacyjnych i mogą nie odzwierciedlać wyglądu oraz cech rzeczywistego produktu. W związku z tym przed podpisaniem umowy należy zasięgnąć informacji w firmie Geneza, co do szczegółów jej realizacji. Zwracamy uwagę także na kwestie związane z finansowaniem budowy uzależnionym od zdolności kredytowej badanej indywidualnie w każdym przypadku przez BANK finansujący budowę.

 

panel

 

geneza

93-578 ŁÓDŹ Wróblewskiego 18, Tel. 509551547, 509551548

Email : biuro@geneza.biz, www.ozegenesis.pl

słońce

Lubię pracować za free